A może szkoła muzyczna?

with Brak komentarzy

Drodzy Rodzice,

Zapewne zastanawiacie się na jakie dodatkowe zajęcia warto zapisać Wasze Pociechy. Snujecie plany co do tego, gdzie, jak, ile razy w tygodniu będziecie wspólnie wydeptywać ścieżki intelektualno-sportowych sukcesów Waszych Dzieci. Być może zastanawiacie się nad szkołą muzyczną? Świetny wybór!

O pozytywnym wpływie kształcenia muzycznego na rozwój dziecka pisałam tutaj.

Tym, którzy mają jednak wątpliwości, czy jest to dobry kierunek, czy będziecie w stanie właściwie wspierać rozwój córki/syna, nie mając zielonego pojęcia o tym wszystkim, czy wystarczy Wam czasu, wszakże doba trwa tylko 24 h, no i jak przygotować dziecko, aby dostało się do tej placówki, biegnę z pomocą i wyjaśniam.

Szkoła muzyczna I stopnia spełnia rolę przede wszystkim umuzykalniającą. Jest również miejscem przygotowania do dalszego rozwoju zawodowego. To, co ją wyróżnia od pozostałych miejsc umuzykalniających to fakt, iż jest ona bezpłatna. Kształci na najwyższym poziomie, który umożliwia podjęcie dalszej edukacji w szkołach II stopnia (liceum muzycznym). Ilość zajęć w SM I st. w klasie I w tygodniu wynosi: 2x instrument (30 min. jedna lekcja), kształcenie słuchu 2 x po 45 min. oraz rytmika (1x po 45 min.). Łączny czas poświęcony na zajęcia tygodniowo w szkole wynosi 3 godziny i 25 minut (nie licząc oczywiście czasu przeznaczonego na ćwiczenie na instrumencie czy dojeździe do szkoły).

Skoro chęci są, to co zrobić, aby dostać się do szkoły?

Najczęściej szkoły mają w swojej ofercie zajęcia przygotowujące do egzaminu wstępnego. Sama takie spotkania regularnie prowadzę. Ta forma praktyki jest najbezpieczniejsza i najbardziej skuteczna. Jeśli jednak myślicie o szkole już na rok przed i chcielibyście na spokojnie przygotować dziecko do tego wydarzenia, to proponuję zajęcia rytmiki.

Brrrr… Egzamin wstępny…

Nazywa się go testem badania przydatności muzycznej, na którym sprawdzany jest potencjał muzyczny dziecka. Weryfikowany jest nie tylko pod kątem słuchu: muzykalności, poczucia rytmu, ale także fizycznych predyspozycji przyszłego ucznia związanych z grą na wymarzonym instrumencie. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądają zadania egzaminacyjne, zapraszam tutaj.

Do zobaczenia we wrześniu w szkole 🙂

Iwona

 

 

 

 

 

Newsletter umuzykalniam

No spam guarantee.

Zostaw Komentarz